top of page

"POTANSİYEL E-İHRACAT PAZARLARI " T.C. Ticaret Bakanlığı WEB SAYFASINDA YAYIMLANDI!

E-ihracat sunumunu hemen indirebilirsiniz.

Potansiyel E-ihracat Pazarları
.pdf
Download PDF • 5.27MB

Küresel e-ticaret görünümü, sınır ötesi e-ticaret, Türkiye'nin e-ticaret görünümü ve potansiyel e-ihracat pazarlarına yönelik analizleri içeren raporumuz, Ticaret Bakanımız Sayın Prof. Dr. Ömer BOLAT’ın da önsöz yazısı ile Bakanlığımızın web sayfasında yer alan destekler/e-ihracat-destekleri/kilavuzlar uzantıları altında yayımlanmıştır.“Uzak Ülkeler Stratejisi”ni merkeze alarak e-ihracat özelinde belirlenen potansiyel ülkelere yönelik “Potansiyel #Eİhracat Pazarları” raporunu hazırladık. Gerek hali hazırda yayımlanmış olan E-İhracat Destekleri Rehberi gerekse bu kapsamlı çalışmamız ile ihtiyaç duyulan desteği sağlamaya devam edeceğiz.


Bu kapsamlı yayın, farklı ülkelerin potansiyellerini ve eğilimlerini inceleyerek, ihracatımızı küresel ölçekte daha da güçlendirmeye yönelik stratejik bir yol haritası sunmakta; dolayısıyla ülkemizin e-ihracat sektörünün yükselişini desteklemek adına önemli bir kaynak niteliği taşımakta olup, eşi ve bezeri yoktur.


Ülkelerin e-ticaret ekosistemlerinin genel durumunu yansıtmakta ve önemli fırsatları vurgulamakta olan yayın “Pazaryerleri ve Özel Günler” alt başlığı altında yapılan değerlendirmeler, ülkelerin e-ticaret pazarlama stratejilerini inceleyerek büyük ölçekli kampanya ve etkinliklerin e-ticaret hacmine olan etkisini ortaya koymaktadır. “Sosyal Medya” ve “E-Ticarete Yönelik Düzenlemeler” alt başlıkları, dijital platformların e-ticaret üzerindeki etkilerini ve ülkelerin e-ticaret alanında uyguladıkları düzenlemelerin etkinliğini değerlendirmektedir. Ayrıca, “Gümrük Vergileri ve Muafiyetleri” alt başlığı altında, sınır ötesi e-ticarette karşılaşılan gümrük prosedürlerinin ve vergi politikaları ele alınmaktadır.“Dijital Cüzdanlar ve Ödeme Sistemleri ile Hızlı Kargo Firmaları” alt başlığı, ödeme ve lojistik süreçlerinin e-ticaretin gelişimine katkısını ele alarak, ihracatçılarımızın bu alandaki stratejilerini güçlendirmeyi hedeflemektedir. Diğer yandan, “Ülkenin Lojistik Performans Endeksindeki Sırası” alt başlığı altında yapılan değerlendirmeler, e-ticaret lojistiği için önemli bir gösterge olacak ve etkili adımların atılmasına yardımcı olacaktır.Raporun “İpuçları” bölümü, sınır ötesi e-ticaret pazarında başarılı olmak için dikkate alınması gereken önemli faktörleri içermekte olup ihracatçılarımızın ve sektördeki paydaşların yol haritasını şekillendirmeye katkı sağlayacaktır.

Raporu birlikte hazırladığım Sarenaz Yüksel Utkan Berk Pulat Nazen Kundak kardeşlerime teşekkürlerimi sunuyorum. #3K #digitalmarketing #marketplacesTicaret Bakanlığı, Hasan Önal Bey'e paylaşımları için teşekkür ederiz.

Kaynak Link;


https://www.linkedin.com/posts/hasan-onal_potansiyel-e-ihracat-pazarlar%C4%B1-activity-7107763870458347520-MTxL?utm_source=share&utm_medium=member_android

5 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Avrupa'da E-ihracat 2023

2022 yılında Avrupa'da sınır ötesi e-ticaret pazarı, Birleşik Krallık, İsviçre ve Norveç dahil olmak üzere 28 ülkede toplam 265 milyar € ciro elde etti. Bu ciroyu oluşturanın yaklaşık %63'ü, yani 167

Comments


bottom of page